Eskisehir cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking

 • Item / Content Number : # 941 37 times viewed
 • Price / Cost : Check with seller
  • Eskişehir, Turkey

Eskisehir cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking canoeing camping river mountain outdoor adventure activities attractions.

Eskişehir’de konaklamak için pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Tarihî dokuyu solumak için Odunpazarı Evleri’nin restore edilmiş konuk evlerinde kalabilirsiniz. Ayrıca Porsuk Çayı etrafına konumlanmış diğer otel seçeneklerinden size uygun olanını seçebilirsiniz.

Lüks bir otel isteyenler için Rixos ve Divan Express seçenekleri bulunmaktadır. Ancak iki otel de merkezin biraz dışında bulunmaktadır. Bu otellere tramvayla ulaşım sağlanamasa da otobüsler mevcuttur. Divan Express, Acıbadem Eskişehir Hastanesi'nin çok yakınında bulunmaktadır ve hastanenin çevresinde daha pek çok otel bulunmaktadır. Dedepark Hotel, Madame Tadia Hotel, Hilton Garden Inn, The Merlot Hotel gibi oteller biraz pahalıdır ancak zaman zaman kampanyalar düzenlenmektedir. Şehrin biraz dışında, Bursa-Eskişehir yolunda bulunan Anemon Hotel de 5 yıldızlı bir oteldir.

Köprübaşı Caddesi'nde bulunan Porsuk Boutique Hotel'in fiyatları yüksektir ancak Porsuk Çayı üzerinde bir adada bulunan otelin manzarası çok güzeldir. Şehrin merkezinde bulunan Hotel İbis Eskişehir ise uygun fiyatlı, 3 yıldızlı bir oteldir. Eskiden buğday silosu olarak kullanılan bina uzun bir zaman önce otele çevrilmiştir. Ayrıca bu otelden Espark, Doktorlar Caddesi gibi popüler noktalara yürüyerek rahatlıkla ulaşılabilir. Sivrihisar Caddesi üzerinde bulunan Eskişehir Büyük Hotel, Zin Hotel Eskişehir ise yine tercih edebileceğiniz otellerdendir.

Are you looking for a low cost nature vacation on mountain near rivers and valleys?

Than Eskisehir Turkey is the best destination for your next river sports and outdoor mountain holiday booking.
As an a class travel agency and outdoor sports organisation company, we offer daily , weekly and long duration eco nature holiday near Eskisehir Turkey.

Eskisehir Turkey Daily rafting tours cost ; 10 TL PP, Half day river canoeing kayaking trip rates ; 12 TL per person, Daily canyoning excursions fee ; 15 TL pp, Daily mountain trekking walking expeditions price : 5 TL PP

Eskisehir Turkey weekly nature, riverside, mountain camping holiday : 100 TL per person ( included food, beverage, vip tent, transportation, VAT, insurance )

Eskişehir Alpu Beylikova Çifteler Günyüzü Han İnönü Mahmudiye Mihalgazi Mihalıççık Odunpazarı Sarıcakaya Seyitgazi Sivrihisar Tepebaşı Murat Dağı
Eskisehir Cifteler Gunyuzu Mihalgazi Mihaliccik Saricakaya Seyitgazi Tepebasi

Published date: August 24, 2019 Publisher / Owner : Eskisehir cheap holidayYoutube video

Vote
Result 0 votes
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Useful Informations / Things to Know

 • Avoid scams by acting locally or paying with PayPal
 • Never pay with Western Union, Moneygram or other anonymous payment services
 • Don't buy or sell outside of your country. Don't accept cashier cheques from outside your country
 • This site is never involved in any transaction, and does not handle payments, shipping, guarantee transactions, provide escrow services, or offer "buyer protection" or "seller certification"

Related listings, deals, packages

 • Ardahan Things to Do Tourist Attractions Highlights

  Ardahan Things to Do Tourist Attractions Highlights

  Mountain Camping (Ardahan) November 3, 2017 Item / Content Number : # 248 311times viewed. Check with seller

  Ardahan best things to do tourist attractions highlights places to see sites to visit activities events festivals carnivals fiesta reviews suggestions advices. Mountains, plateaus, valleys, plains, peaks and lakes exceeding 3,000 meters in the city h...