Narlıkuyu cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking

 • Item / Content Number : # 1010 5 times viewed
 • Price / Cost : Check with seller
  • Narlıkuyu, Turkey

Narlıkuyu cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking canoeing camping river mountain outdoor adventure activities attractions.

Narlıkuyu, Mersin'in incisi Silifke ilçesine bağlı tarihi ve harika bir manzaraya sahip bir köydür. Narlıkuyu iki kısımdan oluşuyor. Köyü Konya - Antalya - Mersin karayolu ikiye bölüyor. Yolun alt kısmı balık lokantalarının çevrelediği koydan oluşmaktadır. Yolun üst kısmı da Yörük kahvaltısı bulunan lokantaların sıralandığı yol ve bu yoldan ulaşılan Cennet Cehennem Mağaraları ile Astım Dilek Mağrası'nın olduğu doğa harikası yerler.

Narlıkuyu için bir gün yeterli bir süre. Bir gün yeterli diyoruz ama geldiğiniz zaman buradan hiç gitmek istemeyeceksiniz. Sabah kahvaltısı için mutlaka Cennet - Cehennem Mağaraları yolunun bulunduğu ve taptaze, günlük yiyeceklerden oluşan Yörük kahvaltıcılarını tercih edin. Burada güzel bir kahvaltının ardından Yolun ilerisinde yer alan Astım Mağarasını ve Cennet - Cehennemi mutlaka görün.

Are you looking for a low cost nature vacation on mountain near rivers and valleys?

Than Narlıkuyu Turkey is the best destination for your next river sports and outdoor mountain holiday booking.
As an a class travel agency and outdoor sports organisation company, we offer daily , weekly and long duration eco nature holiday near Narlıkuyu Turkey.

Narlıkuyu Turkey Daily rafting tours cost ; 10 TL PP, Half day river canoeing kayaking trip rates ; 12 TL per person, Daily canyoning excursions fee ; 15 TL pp, Daily mountain trekking walking expeditions price : 5 TL PP

Narlıkuyu Turkey weekly nature, riverside, mountain camping holiday : 100 TL per person ( included food, beverage, vip tent, transportation, VAT, insurance )

Published date: August 24, 2019 Modified date: August 24, 2019 Publisher / Owner : Narlıkuyu cheap holidayYoutube video

Vote
Result 0 votes
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Useful Informations / Things to Know

 • Avoid scams by acting locally or paying with PayPal
 • Never pay with Western Union, Moneygram or other anonymous payment services
 • Don't buy or sell outside of your country. Don't accept cashier cheques from outside your country
 • This site is never involved in any transaction, and does not handle payments, shipping, guarantee transactions, provide escrow services, or offer "buyer protection" or "seller certification"

Related listings, deals, packages

 • Afrodisias cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking

  Afrodisias cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking

  Canyoneering Equipment (Afrodisias) August 24, 2019 Item / Content Number : # 975 4times viewed. Check with seller

  Afrodisias cheap holiday vacation rafting canyoning kayaking canoeing camping river mountain outdoor adventure activities attractions. The ancient city of Aphrodisias, located in the Geyre Quarter of the Karacasu district of Aydın, is situated on a p...